Poród bez stresu, czyli jak urodzić dziecko ze znieczuleniem.

Duża część pań skarżyła jedynie niezbyt

W ostatnim czasie wokół porodów w polskich szpitalach powstało wiele kontrowersji. Duża część kobiet skarżyła się nie tylko na niezbyt profesjonalne traktowanie, ale i na odmawianie podania znieczulenia przez lekarza. W rzeczywistości sam poród jest dla kobiety wielkim przeżyciem, nierzadko wiążącym się także z ogromnym niepokojem. Bóle natomiast powodują, że wszystkie negatywne odczucia się wzmagają.

Dama ma wpływ ,czy dostanie znieczulenie

Znieczulenie bez wątpienia pozwala na poród bez stresu. Wielu lekarzy jednakże sądzi, że jest to nienaturalne, że kobieta musi czuć, co się dzieje w jej organizmie, aby móc lepiej przeprowadzić taki poród. Kobieta niemniej jednak ma wpływ na to, czy dostanie znieczulenie czy nie, ponieważ to do niej należy decyzja, a nie do lekarza. Bardzo ważne jest to, aby wcześniej wybrać taki gabinet ginekologiczny, w którym prowadzenie ciąży odbędzie się profesjonalnie, w życzliwej i przyjaznej oraz intymnej atmosferze, do czego każda kobieta oczywiście ma prawo.

Dyspozycji wyjątkowe sale

Mało kto wie o tym, że kobieta może sobie wybrać dowolne miejsce, w którym chce rodzić i może to być tak szpital, jak i jej własny dom. Niektóre szpitale udostępniają także możliwość porodu w wannie, co jest dla kobiety przede wszystkim bardziej komfortowe, zaś dla dziecka stanowi mniejszy szok, w momencie gdy opuszcza matczyne łono. Inne natomiast mają do dyspozycji specjalne sale, gdzie panuje intymna atmosfera i gdzie kobieta może otoczyć się dowolną ilością bliskich. Co ważne - panie mają prawo odmówić asysty niepotrzebnych osób, takich jak studenci medycyny podczas porodu.