Profilaktyka przynosi długotrwałe efekty w postaci zdrowych zębów i dziąseł

W dbaniu o zdrowie najważniejsza jest profilaktyka, czyli stosowanie pewnych środków zapobiegawczych. Odnosi się to również do uzębienia. Należy dbać o higienę jamy ustnej: szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie, żuć gumę po posiłkach, regularnie wymieniać szczoteczkę, która dociera do wszystkich zakamarków i wdziera się do wszystkich szczelin międzyzębowych.

Wysiłek na pewno się opłaci, a jego efektem będą zdrowe, pozbawione ubytków zęby. Warto też systematycznie, raz na pół roku, odwiedzać dobrego dentystę, który obejrzy nasze uzębienie i oceni ich stan. W porę wykryje też niepokojące zmiany, co pozwoli zatrzymać rozwój groźnej choroby, np. próchnicy albo paradontozy. W razie potrzeby stomatolog wypełni ubytki i zaleci stosowanie określonej pasty, która uchroni nas przed kolejnymi stratami zębów.

Na tym właśnie polega profilaktyka, czyli przeciwdziałanie pewnym zdarzeniom, uprzedzanie pewnych negatywnych zjawisk, sytuacji, tj. borowania, bólu (w końcu wyrywanie i leczenie kanałowe nie należą do przyjemności), krwawienia dziąseł, czy wreszcie utraty części ciała, jakimi są zęby.

Profilaktyka pomoże też zawsze cieszyć się pięknym i białym uśmiechem, który zawsze i na wszystkich robi wrażenie. Oto powody, dla których warto podjąć trud i wykonywać zalecenia dobrego dentysty.