Szósty miesiąc ciąży i potrzeby kobiety w tym okresie.

Szósty miesiąc ciąży to czas, kiedy przyszła mama musi o siebie szczególnie dbać. Pamiętaj o tym, by dostarczać swojemu organizmowi wszystkie niezbędne witaminy i minerały w postaci zróżnicowanego pożywienia, ale również odpowiednią ilość wody. W przypadku kobiet ciąży absolutne minimum to trzy litry wody i innych napojów dziennie. Dziecko wymaga bowiem dostarczania odpowiedniej ilości płynów każdego dnia. Pamiętaj o tym, by wyeliminować ze swojej diety konserwanty i ograniczać ilość soli, którą spożywasz.

W szóstym miesiącu płód waży około 500 gram, a jego długość wynosi około 30 centymetrów. Zmieniają się też proporcje jego ciała, powoli zbliżając się do tych, jakie będzie miało w momencie porodu. Na tym etapie długość główki dziecka nie przekracza 1/3 długości całego ciała. Z ciekawostek warto wspomnieć, że dziecko możesz już mieć w tym czasie czkawkę, wyraźnie odczuwalną dla mamy. Postaraj się wyczuć ten moment - to naprawdę ciekawe uczucie.

Szósty miesiąc to również czas, kiedy kształtują się rysy twarzy dziecka, a jego skóra staje się coraz grubsza. Maluch jest też coraz bardziej ruchliwy. Gwałtowne ruchy i kopnięcia są doskonale odczuwalne dla mamy. W organizmie dziecka daje się na tym etapie zauważyć dwa, wyraźnie różniące się stany aktywności: fazę snu i fazę czuwania. To najwyższy czas, by odwiedzić sklep z artykułami dla dzieci i zacząć kompletować wyprawkę dla dziecka. Rozwiązanie dla zabieganych rodziców to sklep online lub apteka online - towary, które zamówisz ze ich pośrednictwem zostaną dostarczone bezpośrednio do twojego domu.