Dziewiąty miesiąc ciąży - jakie zmiany obserwujemy w tym czasie, czego potrzeba kobiecie?

Ostatni miesiąc ciąży jest miesiącem pełnym radości, niecierpliwości ale i zmęczenia kobiety. Dziewiąty miesiąc ciąży jest czasem, w którym możemy spodziewać się porodu w każdym momencie. Z pewnością w tym czasie każda mama ma już większość rzeczy dla dzieci w swoim posiadaniu, często nawet w ilości możliwej dla kilku dzieci, mimo iż spodziewa się jednego. Ostatnie dni ciąży są bardzo wyjątkowe, każda mama nie może się doczekać kiedy weźmie w ramiona swoje upragnione maleństwo.

Poszukujemy różnych artykułów pielęgnacyjnych i higienicznych dla dziecka, ale i dla samej siebie niezbędnych w czasie porodu i tuż po. Do takich zakupów idealna jest apteka online. Bez zbędnego wysiłku fizycznego i przemieszczania się, możemy nabyć wszystko za pomocą komputera i Internetu. W dziewiątym miesiącu kobieta potrzebuje najbardziej odprężenia i regeneracji sił, zarówno psychicznych jak i fizycznych przed wielkim wydarzeniem, jakim jest przyjście na świat jej dziecka.

Maleństwo przez te dziewięć miesięcy rozwijało się bardzo intensywnie, teraz czuje, że zbliża się wielki koniec pomieszkiwania w brzuszku mamusi. Przede wszystkim układa się główką do dołu, czyli właściwie do porodu. Rozwój płodu na tym etapie, jest właściwie zakończony. Maleństwo oddycha samodzielnie, widzi i słyszy a nawet ssie paluszek, jest zdecydowanie spokojniejsze, gdyż ma już mało miejsca i jest mu nieco ciaśniej. Dziewiąty miesiąc ciąży jest czasem kiedy trzeba się spakować i mieć wszystkie niezbędne przybory dla siebie i dziecka w tzw. pogotowiu. W tym ostatnim miesiącu poród może rozpocząć się w każdej chwili, lepiej wtedy nie biegać nerwowo po domu w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy, tylko odprężyć się i cieszyć z faktu, że zaraz będziemy tulić w ramionach upragnione maleństwo.