Jakie drewno najchętniej używamy do budowy własnego domu?

Budowa domu, który ma być przeznaczony na nasz codzienny użytek, mieszkanie dla rodziny lub funkcje typowego letniskowego wypoczynku, musi być przeprowadzona bardzo profesjonalnie. Im lepsza firma budowlana wykonuje nasz dom z drewna, tym większą mamy pewność, że będzie on nam służył przez wiele lat. Jednak decyzja o tym, jakie drewno będzie głównym materiałem budulcowym naszego domu, należy już do nas samych, choć i tu warto poradzić się fachowca, które na drewnie zna się najlepiej.

Jeśli zachwycają nas domy z bali i to właśnie taki dom z bali chcemy postawić dla siebie, musimy wiedzieć, że najczęściej wybierane drewno do tego typu budowy to sosna, świerk lub drewno egzotyczne. Ważne jest przecież aby nasz drewniany dom był niezwykle wytrzymały, odporny na silne wiatry, deszcze i niskie temperatury. Drewno samo w sobie bardzo dobrze izoluje ciepło, więc ekologiczna budowa jaką są domy drewniane to nie tylko troska o środowiska ale i niższe rachunki za ogrzewanie dla nas samych.

Zalety, jakimi mogą się pochwalić niemal każde domy z drewna są niezaprzeczalne. Niskie zużycie energii cieplnej, specyficzny mikroklimat wpływający na nasze zdrowie i więcej pieniędzy w portfelu to coś, co sprawia, że drewniane domy wybieramy dzisiaj bardzo często. Dodatkowym bodźcem jest oczywiście dobra działka rekreacyjne lub budowlana, która wręcz zachęca nas do postawienia na niej domy z drewna.