Domowy design, czyli fantazyjna aranżacja wnętrz. Jak ją stworzyć?

Wielu osobom wydaje się, że jednym sposobem na to, by nasze mieszkanie zyskało nowoczesny design jest zatrudnienie firmy, która oferuje profesjonalne usługi dekoratorskie. Tymczasem podobne efekty możemy osiągnąć sami, traktując projektanta wnętrz tylko jako doradcę. Wystarczy uważnie przeglądać magazyny wnętrzarskie i strony internetowe, których wiodącą tematyką jest aranżacja wnętrz. Dzięki zamieszczonym tam zdjęciom, łatwiej będzie nam zorientować się, jakie trendy królują obecnie w dekoracji wnętrz.

Nie powinniśmy jednak za wszelką cenę kopiować gotowych stylizacji prezentowanych w kolorowych magazynach, a jedynie czerpać z nich to, co odpowiada naszym upodobaniom. Dzięki temu nasze mieszkanie zyska indywidualny charakter, ale przede wszystkim będzie wygodne i komfortowe.

Wiele osób, które urządzają swoje mieszkanie popełnia kardynalny błąd, w pogodni za estetyką zapominając o walorach praktycznych urządzanego wnętrza. A przecież podstawową funkcją każdego mieszkania jest zapewnienie komfortowych warunków do życia jego mieszkańcom. To podstawowa zasada, którą kieruje się projektowanie wnętrz, również to wykonywane przez profesjonalne firmy. Nie oznacza to jednak, że powinieneś kierować się wyłącznie ergonomią. Najlepiej zachować umiar i urządzić wygodne, ale jednocześnie fantazyjne wnętrze. Nie bój się nietypowych i oryginalnych rozwiązań. Jeśli na przykład podobają ci się dekoracje utrzymane w dwóch skrajnie różnych stylach, spróbuj je połączyć. Takie, z pozoru przeciwstawne połączenia dają często zaskakująco dobre efekty.