Porady
01
Aby minimalizować stres, powinniśmy sobie odpowiednio rozganizować własną przestrzeń życiową.
02
Zależy od nas samych, gdzie zamieszkamy, jak umalujemy ściany i w jaki sposób ustawimy meble.

Narzędzia konieczne przy montażu płyt warstwowych

Pozornie mogłoby się wydawać, że montowanie płyt warstwowych jest bardzo prosty. Patrząc na płyty warstwowe nie widać żadnych szczególnych kombinacji przy ich montowaniu. Jednak nie ma niczego bardziej mylnego. Absolutnie dobór narzędzi przy montowaniu płyt warstwowych nie może być przypadkowy, ponieważ mogłoby to się źle zakończyć.

Najpierw zajmijmy się tym jakich narzędzi użyć do docinania, kiedy płyty warstwowe okażą się za duże. W takiej sytuacji najlepiej użyć pilarek o drobno zębnych brzeszczotach. Jednak istnieje jeszcze jedno urządzenie, które jeszcze lepiej sprawdza się przy cięciu płyt warstwowych. Jest to dłutownica , szczególnie polecana do cięcia płyt ponieważ przy cięciu nie powstają opiłki.

Jeśli natomiast jesteśmy zmuszeni dociąć, bądź obrobić jakiekolwiek części blacharskie, szczególnie, gdy odbywa się to na dachu, powinniśmy stosować podkłady zabezpieczające powłokę ochronną płyty. Krawędzie po obrobieniu po cięciu należy dokładnie zabezpieczyć antykorozyjnym środkiem ochronnym dla tego przeznaczonym. Warto także pamiętać o tym, aby po wierceniu powstałe opiłki natychmiast usunąć.

Jednakże kolejny ważny element jest taki, że strefa cięcia absolutnie nie może się nagrzewać, do takiego stopnia, aby zagrażać uszkodzeniem warstwy ochronnej cynku, lakieru lub powłoki z tworzywa sztucznego (ochrona antykorozyjna); z tego właśnie powodu absolutnie nie wolno używać szlifierek kątowych z tarczami ściernymi. Jest to niedopuszczalne.